Кошик
3061 відгук
Для замовлень, тел. 0-800-33-03-96 (Безкоштовно по Україні)Зв'язатися з нами

"Метрекс Київ" - Техніка кріплення

0 (800) 33-03-96
Безкоштовно по Україні
+380 (67) 606-36-30
Київстар
+380 (44) 344-21-96
Міський

Важлива інформація для клієнтів!

Важлива інформація для клієнтів!

Шановні клієнти та колеги,

приватне підприємство "Метрекс Київ" відгукнулося на прохання Голови Правління АсоціаціЇ "ФАСТЕКСІМ"  Богдана Дмитрука розповсюдити публічне звернення Асоціації (див.нижче), а також акцентувало увагу на декількох моментах у своєму відкритому листі. 

ШАНОВНІ ПОКУПЦІ! Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проводить антидемпінгове розслідування відносно імпорту в Україну сталевих кріплень походженням з Китайської Народної Республіки. Пропонується підвищити мита з 5% до 93,64%! Майже в 20 разів! Для споживачів це загрожує значним зростанням вартості закупівель: болти і гайки відразу подорожчають в 2 рази! При цьому фактично ніякого демпінгу не існує! Монопольний виробник має 60% ринку, але бажає ще більше і хоче продавати дорожче! Пропонується також ввести мито навіть на товари, які не виробляються в Україні!

 

Просимо всі зацікавлені сторони розповсюдити публічне звернення Асоціаціі та наш відкритий лист.

З повагою,

Метрекс Київ

 

Шановні учасники та члени Асоціації "Фастексім"! 

Просимо Вас розмістити пост на сторінках в соцмережах або на власних веб-сайтах, адже сподіваємось, що це вплине на Міжвідомчу комісію в прийнятті рішення стосовно антидемпінгового мита.

Будемо дуже вдячні, якщо публікація буде розміщена сьогодні та направите посилання на публікацію у відповідь на цей лист. 
з повагою, Голова Правління АсоціаціЇ "ФАСТЕКСІМ", Богдан Дмитрук

ВАЖЛИВО І ТЕРМІНОВО

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Асоціація "Міжнародне об'єднання виробників, експортерів та імпортерів кріплення "Фастексім" (далі – Асоціація "Фастексім") засвідчує вам свою повагу та звертається у зв'язку з антидемпінговим розслідуванням щодо імпорту в Україну сталевих кріплень походженням з КНР (далі – Розслідування), що проводиться Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – Мінекономіки).

Таке розслідування було порушено за скаргою одного українського підприємства – ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів". На його захист ще у травні 2020 року на імпорт сталевих кріплень було запроваджено попереднє антидемпінгове мито у розмірі 19,75% – безпрецедентне для України рішення, яке вже мало негативні наслідки для споживачів та імпортерів та створило для них додаткове фіскальне навантаження.

Відповідно до висновків Міністерства, найближчим часом планується запровадження остаточного антидемпінгового мита на широкий асортимент кріплень з КНР за вкрай високими ставками 32,47%-44,53% для товару декількох експортерів, та за безпрецедентно високою ставкою 93,64% (!) для товару всіх інших китайських виробників та експортерів, що ввозяться українськими підприємствами в Україну. Настільки високий розмір запропонованої ставки остаточного антидемпінгового мита не тільки суттєво перевищує розмір ставки попереднього антидемпінгового мита (19,75%), але й навіть є значно вищим за ставку мита, яку першочергово просив запровадити сам заявник (20% – 52%).

Так, в рамках проведення Розслідування Асоціація "Фастексім" неодноразово звертала увагу Мінекономіки України на наступні обставини, якими пояснюється неприпустимість закриття імпорту кріплень в Україну, а саме: 

1)      ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів" не може повністю забезпечити попит на ринку України, оскільки виготовляє лише вузький асортимент сталевих кріплень;

2)      причиною погіршення стану ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів" є розірвання відносин з покупцями з Російської Федерації, а не конкуренція з китайськими постачальниками;

3)      національні інтереси потребують збалансованого аналізу – застосування заходів лише в інтересах одного підприємства є неприпустимим, особливо враховуючи, що таке підприємство навіть не є великим платником податків (на відміну від низки імпортерів, що також висловилися проти застосування заходів). У будь-якому випадку, існує ціла низка факторів, які спростовують позицію підприємства та беззаперечно свідчать про необхідність завершення розслідування без застосування заходів. 

На практиці, антидемпінгові мита, що запроваджуються згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – Комісія), починають застосовуватися через 30 днів після публікації про прийняття відповідного рішення, однак рішення про тривалість "перехідного періоду" у кожному окремому випадку приймається самою Комісією.

Асоціація "Фастексім" просить врахувати, що, з огляду на специфіку ринку та країни експорту, такий поспіх із застосуванням остаточних мит у цьому Розслідуванні може призвести до:

1)      застосування фактично загороджувального мита у розмірі понад 90% на імпорт вже оплаченого українськими імпортерами товару, який знаходиться на півдорозі до покупців, що зробить такі операції закупівлі фактично збитковими, а українського покупця – безпомічним через незворотність операції закупівлі та вже виконаних перед постачальниками зобов'язань по оплаті;

2)      можливих зловживань з боку митниці у вигляді штучної затримки митного оформлення товару з метою очікування введення остаточного антидемпінгового мита та, як наслідок, збільшення фіскального навантаження на добросовісних українських імпортерів.

За схожих обставин постановою Кабінету Міністрів України "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації" № 1147 від 30.12.2015, була передбачена можливість митного оформлення товару на суму здійсненої оплати за товар, якщо така передоплата була здійснена до початку дії заборони. Якщо подібне рішення було прийнято стосовно імпорту з Російської Федерації, яку офіційно визнано країною-агресором, видається цілком закономірним застосування подібного підходу до КНР, яка є наразі основним торговим партнером України.

З урахуванням наведених обставин, оскільки запропоноване рішення про застосування загороджувальних мит є незбалансованим та не враховує інтересів більшості учасників ринку сталевих кріплень, а швидкий початок дії мит призведе до катастрофічних наслідків для українських покупців кріплень з КНР, Асоціація "Фастексім", просить утриматися від прийняття поспішних рішень за результатами Розслідування з тим, щоб дослідити позицію споживачів стосовно можливих остаточних мит (та яка наразі не була досліджена Мінекономіки України через певну "розпорошеність" галузі та непредставлення інтересів споживачів в рамках Розслідування).

У разі ж, якщо відмова від застосування будь-яких заходів, на думку українських органів влади, є неприпустимою як така, ми просимо щонайменше:

·            забезпечити продовження строку застосування попередніх антидемпінгових заходів за ставкою 19,75% до шести місяців,

·            або, у разі прийняття рішення Комісії про введення остаточного антидемпінгового мита, просимо передбачити у тексті рішення Комісії можливість митного оформлення товару без сплати остаточного антидемпінгового мита на суму здійсненої суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності оплати за товар, яка була здійснена до введення остаточного антидемпінгового мита, а також товар, який був фактично ввезено на митну територію України станом на дату набуття чинності відповідним рішенням Комісії. 

 

Загалом, ми наполягаємо на необхідності завершення Розслідування без застосування остаточних заходів та просимо Міністерство рекомендувати Комісії закрити Розслідування бeз застосування антидемпінгового мита.

 

На підтвердження позиції додаємо неконфіденційну версію коментарів до висновків Міністерства з викладенням позиції Асоціації.

 

З повагою,

 

Від імені Асоціації "Міжнародне об'єднання 

виробників, експортерів та

імпортерів кріплення "Фастексім"

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner