Кошик
2688 відгуків
Для замовлень, тел. 0-800-33-03-96 (Безкоштовно по Україні)Зв'язатися з нами

"Метрекс Київ" - Техніка кріплення

0 (800) 33-03-96
Безкоштовно по Україні
+380 (67) 606-36-30
Київстар
+380 (44) 344-21-96
Міський

Шуруп або саморіз?

Шуруп або саморіз?

Різні деталі кріплення присутні на багатьох виробах, і багато з нас стикаються з ними постійно, наприклад, при роботі з різними будівельними матеріалами. До недавнього часу найбільш популярним засобом для кріплення вважався шуруп, проте останнім часом все більшу актуальність набувають саме саморізи. Різниця між двома деталями є досить істотна, і її необхідно знати кожній людині, який має намір здійснювати кріплення двох різних елементів.
Шуруп – це стрижень, що має головку й гостру різьблення. Кріпильний виріб застосовують у тому випадку, якщо необхідно прикріпити деталь до якогось м'якого матеріалу. Наприклад, якщо мова йде про закручуванні в дерев'яні або пластмасові вироби. Класифікація шурупів може бути різною: є вироби для дерева та металу, також кріпильний елемент може поділятися за формою головки. На сьогоднішній день шуруп може мати шестигранну, потайні, квадратну або напівкруглу голівку. Тут все залежить від того, для чого використовується шуруп, до якого виробу його прикріплюють. Перед саморізом він має як певні переваги, так і деякі недоліки.

 

Самонарізи – це гвинт, що має гостру різьблення. Виріб має або гострий наконечник, або наконечник-свердло – в залежності від того, які роботи проводяться. Головна характерна особливість саморізів полягає в тому, що трикутна різьба повністю закриває циліндричну поверхню. Для прикладу, немає такої особливості у гвинтів або шурупів. Сьогодні саморіз виготовляється з різних матеріалів, в числі яких вуглецева і нержавіюча сталь, плюс саме покриття може бути різним. Всі ці чинники надають безпосередній вплив на вартість кріпильного виробу, яка дуже серйозно варіюється. Окремо варто виділити призначення саморізів – вони застосовуються для самих різних цілей: для кріплення деталей деревини, гіпсокартону, листового матеріалу, металевого профілю.
 

Порівняння шурупів і саморізів

У чому ж різниця між шурупом і саморізом? Зовні вони можуть бути дуже схожі, однак ознак відмінності у них досить багато:

  • Технологія виготовлення саморізів набагато складніше. Для виробництва саморізів, наприклад, необхідні тільки якісні і міцні сплави зі сталі, що проходять в подальшому термічну обробку. Іншими словами, цей кріпильний елемент виготовляють із загартованої сталі.
  • Для того щоб прикрутити шуруп, необхідно попередньо зробити отвір на поверхні. Саморіз ж можна прикріпити без подібних підготовчих робіт, що помітно спрощує процес кріплення.
  • Міцність шурупів є причиною для широкого діапазону застосування. Наприклад, вироби застосовують як кріплення для різних матеріалів, в числі яких дерево, пластмаса, метал і навіть бетон.
  • Шуруп має меншу висоту та крок різьблення. Це безпосередньо впливає на універсальність виробу, на технологію робіт. У цьому плані шуруп має помітну перевагу.
  • У більшості випадків можна помітити і ще одну вагому відмінність: кінець саморіза помітно гостріший. Хоча деякі шурупи також можна зустріти з гострим кінцем.

 

Отже, ми можемо визначити, що відмінність шурупа від саморіза полягає в наступному:

  • Безпосередньо у технології виробництва.
  • Саморіз можна вкручувати без попереднього отвору.
  • Шуруп - менш міцний виріб, плюс саморіз застосовується для кріплення різних матеріалів, включаючи метал і бетон.
  • Різниця у висоті та кроці різьблення (зовнішня відмінність).
  • Кінець у саморіза, як правило, гостріший.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner