Дюбельна техніка – види, відмінності, застосування.
Дюбельна техніка – велика група кріпильних виробів, що виготовляються з нейлону, поліпропілену, пластику чи металу. Зазначені елементи призначені для надійного кріплення до підлоги, стелі або стін виробів, які можуть бути виготовлені з гіпсокартону, цегли, газобетону, природного каменю, газобетону, пінобетону, цегли, бетону, ДСП та інших матеріалів.
Будівельні дюбелі виготовляють відповідно до ГОСТу. Також є й інші стандарти – DIN (міжнародні) та ТУ (вітчизняні).
Види дюбельної техніки
Існує безліч різновидів дюбельної техніки. Можна виділити найбільш затребувані:
• Універсальні розпірні (поліпропіленові). Мають розпірки, завдяки яким надійно розташовуються у зробленому отворі.
• Універсальні поліпропіленові. Це простий варіант дюбелів, що підходять для роботи з цеглою, бетоном, каменем. При вкручуванні шурупа відбувається намотування дюбеля на метал, за рахунок чого кріплення посилюється.
• ¦Нейлонові кріпильні вироби. Міцно утримуються у стіні завдяки наявності спеціальних «усів». Підходять для кола завдань.
• «Метелики». Ці елементи найчастіше виготовляються з металу і є дуже надійними, оскільки здатні витримувати серйозні навантаження.
• Дюбелі, призначені для гіпсокартонних та гіпсоволоконних стін. Виготовляються із пластику або металу. Металеві вироби отримали назву "молі". Їх перевага полягає у відсутності необхідності перед монтажем проробляти отвір за рахунок того, що кінчик елемента кріплення є перовим свердлом.
• Рамні дюбелі. Створюються з металу і призначені переважно для встановлення дверних і віконних коробів, а також кріплення обшивки через теплоізоляційні матеріали або штукатурку.
• «Парасольки». Мають широкі округлі капелюшки. Зазвичай застосовуються для монтажу теплоізоляційних матеріалів із полістиролу та мінеральної вати. Є також особливий різновид «парасольок» для встановлення навісних конструкцій та гіпсокартону.
• Дюбель-цвяхи. Широко використовуються у ремонтних роботах. Дозволяють легко і швидко зробити кріплення до деревини, бетону, цегли.
• Юстирувальні дюбелі. Вони передбачена можливість регулювати положення елементів стосовно основи, до якої виробляється кріплення.
Дюбельна техніка може мати відмінності у конструкції залежно від того, для кріплення якого матеріалу вона призначена. Але всі вироби поєднують загальні особливості: внутрішній отвір (призначений для саморіза, цвяха або шурупа), зовнішній рельєфний елемент, частина, що розширюється.
Особливості вибору дюбельної техніки
Вибираючи дюбель, слід врахувати кілька параметрів:
• характер та величина навантаження на кріпильний виріб;
• матеріал основи (тобто, стелі, підлоги чи стіни);
• особливості конструкції основи;
• вид кріплення.
Якщо є складнощі з визначенням ваги предмета, який необхідно буде прикріпити, краще зробити вибір на користь дюбелів, які розраховані на навантаження вищого рівня.
У магазині «Мет-Рекс» передбачено широкий асортимент дюбельної техніки: для кріплення теплоізоляції, гіпсокартону, газобетону, пінопласту та інших видів матеріалів, основ, конструкцій. У нас можна придбати товар у потрібній кількості – в роздріб та оптом.
- Чому магнітиться кріплення з нержавіючої сталі?У цій статті постараємося дати відповідь на питання, що часто ставиться - чому сучасні кріпильні вироби можуть мати магнітні властивості.Чому магнітиться кріплення з нержавіючої сталі?
- У чому відмінність шурупів та саморізів? Давайте розберемося!Рано чи пізно будь-який майстер ставить питання - а чим же все-таки саморіз відрізняється від шурупа? Здавалося б, цілком звичні кріплення, але так багато суперечок як правильно його назвати.У чому відмінність шурупів та саморізів? Давайте розберемося!