Такелажне кріплення, його види та застосування
Виникло поняття такелажу з корабельного оснащення, де були винайдені і випробувані багато прийомів роботи з вагами, які потім стали широко застосовуватися в будівництві і на навантажувальних роботах.
Види сучасного такелажу
Різні категорії кріпильних пристосувань використовують в їх поєднанні. До них належать такі:
Гнучкі сполучні зв'язку, до яких можна зарахувати канати, ланцюги та троси.
Жорсткі елементи кріплення, серед яких є карабіни, затиски, кільця, талрепи, крюки, гайки і болти.
За допомогою жорстких елементів відбувається безпосереднє кріплення вантажу до опорного механізму, такого як лебідка або підйомний кран. Гнучкі зв'язку з'єднують між собою відстань між вантажами і підйомними пристроями.
Виготовлення транспортного оснащення
Група металевих елементів такелажу повинна забезпечувати надійне і безпечне переміщення об'ємних вантажів по необхідної траєкторії руху. Вироби особливої міцності виготовляють з нержавіючої сталі, яку роблять за спеціальними технологіями, пов'язаним з гальванічною оцинкуванням. Завдяки додатковій обробці, метал здатний витримувати підвищені механічні навантаження. Високими технічними характеристиками відрізняються такелажні деталі, вироблені в Польщі, торговою маркою GoralMet, в порівнянні з їх китайськими аналогами, частіше піддаються поломок.
Вибір кріпильної фурнітури
Такелажні елементи, поряд з будівельними, повинні володіти запасом міцності для надійної і довговічною служби, відповідати прийнятим нормативам для кожного виду навантаження. Перш ніж купити такелажний кріплення, необхідно з'ясувати, для яких робіт він буде використовуватися і на цій підставі підібрати необхідні конфігурації, в залежності від особливостей проведення кріплення, таких як:
габаритний об'єм і вага вантажів;
ступінь максимального закріплення вантажу;
кліматичні умови в регіоні роботи;
способи фіксації кріпильних елементів;
відповідність виду вантажів і типу фурнітури.
Враховувати ці фактори необхідно не тільки для більш ефективної роботи і збереження вантажів, а й для дотримання техніки безпеки особами, які працюють з великими вантажами.
Різновиди такелажних деталей
При вантажоперевезеннях необхідно забезпечити надійну фіксацію вантажів в дорозі. Для цих цілей служать такі пристрої, як кільця і петлі, затискні блоки, подвійні і одинарні, карабіни, ланцюги з крюками, талрепи, з'єднані з храповиком, стягнуті канати і ремені. Ці комплектуючі деталі надійно закріплять навіть самі великогабаритні і цінні вантажі. Затискачі для тросів, наприклад, служать для з'єднання гнучких зв'язків між собою і для зміцнення петельних утворень. Вони бувають роз'ємними і суцільними, а також гвинтовими і плоскими.
Вантажопідйомні ланцюга незамінні при переміщенні й утриманні вантажів в закріпленому стані. Вони використовуються також в якості строп, завдяки їх високої міцності, гнучкості і стійкості до зношування. На відміну від тросів, з них не стирчать гострі виходи тонкої порваній дроту. Карабіни представляють собою складне довгасте кільце з одним рухомим фрагментом і потрібні для швидкого з'єднання. Гаки зустрічаються відкриті і закриті, з затворами, вертлюгами і з'єднанням у вигляді вилки. Ними оснащують кінці гнучких з'єднань, з метою підйому або буксирування важких предметів.
Серед жорстких деталей такелажу є ще кілька різновидів. За допомогою напівкруглих прутів, званих скобами, відбувається з'єднання з опорними механізмами. Їх краю розширені і фіксуються за допомогою сталевого болта або пальця. Різна величина цього виду кріпильних виробів обумовлена їх використанням для великого діапазону габаритів і ваги вантажів. Талрепи - це порівняно складний елемент, який представляє собою гвинтовий пристрій з гаками або петлями з двох сторін, а посередині знаходяться шпильки з різьбленням, які шляхом закручування можуть послаблювати або посилювати фіксацію вантажу.
Купити такелажний кріплення, виготовлений з високоякісного металу, від польського виробника GoralMet, оптом і в роздріб, можна на сайті інтернет-магазину, в будь-який зручний час і за найдемократичнішими цінами. Магазин має каталогом додаткових комплектуючих такелажних деталей, представлених у великому асортименті.
- Чому магнітиться кріплення з нержавіючої сталі?У цій статті постараємося дати відповідь на питання, що часто ставиться - чому сучасні кріпильні вироби можуть мати магнітні властивості.Чому магнітиться кріплення з нержавіючої сталі?
- У чому відмінність шурупів та саморізів? Давайте розберемося!Рано чи пізно будь-який майстер ставить питання - а чим же все-таки саморіз відрізняється від шурупа? Здавалося б, цілком звичні кріплення, але так багато суперечок як правильно його назвати.У чому відмінність шурупів та саморізів? Давайте розберемося!