Кошик
2677 відгуків
Для замовлень, тел. 0-800-33-03-96 (Безкоштовно по Україні)Зв'язатися з нами

"Метрекс Київ" - Техніка кріплення

0 (800) 33-03-96
Безкоштовно по Україні
+380 (67) 606-36-30
Київстар
+380 (44) 344-21-96
Міський

Металовироби для роботи з деревом - види шурупів і саморізів

Металовироби для роботи з деревом - види шурупів і саморізів

Кожному господарю квартири, приватного будинку або дачної ділянки періодично доводиться:

 • ремонтувати меблі;
 • прикручувати багети для кімнатних штор;
 • підвішувати металеві карнизи для фіранки у ванній кімнаті;
 • фіксувати на дерев'яних стінах і цегляних кладках електропроводку;
 • монтувати декоративні стелі і супутні їм світлодіодні спецефекти;
 • відновлювати зламані дитячі хокейні ключки, лялькові будиночки, моделі гоночних машинок.

Найчастіше для проведення перерахованих робіт застосовуються саморізи по дереву. В даний час в різних країнах випускається дуже багато метизів такого роду. Практично всі вони доступні для придбання в світовій павутині. Ось чому необхідно мати чітке уявлення про те, чим саме відрізняються саморізи і для яких сфер застосування вони призначаються.

Основні різновиди металовиробів

Під поняття метизів, тобто металевих виробів, потрапляє широкий спектр кріплення, виготовленого, як правило, зі сталі різних сортів. У тих випадках, коли мається на увазі кріпильна продукція для фіксації дерев'яних компонентів, під поняттям метизів маються на увазі саморізи.

Їх установка на скріплюються, і поверхні здійснюється із застосуванням підключеної до мережі електродрилі, акумуляторного шуруповерта, ручної викрутки, накидного ключа або щипців.

Універсальні чорні саморізи

Немає нічого простішого, ніж виявити відмінність між цвяхами за їх кольором. Основними різновидами кріплення по дереву є чорні і жовті металовироби. Чорні саморізи виробляються з розжареного металу. Вони застосовуються практично у всіх сферах:

 • домашнього ремонту;
 • житлово-комунального господарства;
 • електромонтажного справи;
 • у водопровідній і іншої інфраструктурної інженерії.

При цьому даний вид металовиробів володіє недоліком у вигляді уразливості для зламу. За статистикою, до 5% чорних саморізів по дереву, взятих з однієї і тієї ж фабричної пачки, може зігнутися або зламатися під час фіксації в посадковому отворі. Однак цілком демократична ціна такого кріплення робить несуттєвою в плані збитків зазначену частку бракованих виробів.

Стійкі до іржавіння

Жовті саморізи відрізняються від чорних аналогів набагато більш високу стійкість до механічних пошкоджень, в тому числі ударних і гнеться. Такі металовироби активно застосовують, наприклад, при установці покрівельних конструкцій. Крім міцності даний вид кріплення володіє опірністю до всіляких агресивних хімічних впливів. Йому не страшні ні постійно сире повітря, ні рясні атмосферні опади.

Универсальный шуруп по дереву

Відповідно, даний тип металовиробів пропонується на ринку за вищою ціною. Вона повністю обґрунтована:

 • підвищеною надійністю фіксації будівельних матеріалів;
 • довговічністю кріпильного з'єднання;
 • відсутністю ризику його корозійного руйнування навіть в агресивному, жаркому і сиром приморському кліматі.

Саморез для террасной

Шуруп для терасної дошки

Металовироби для кріплення різних матеріалів

Домашньому майстру, ще не накопичив великий досвід роботи з цвяхами різного призначення, буде нелегко відрізнити металовироби по металу від метизів по дереву. Щоб зорієнтуватися в даному питанні, необхідно звернути увагу на крок нанесеною на стрижень кріплення різьблення.

Металовироби по дереву оснащуються більш широкої різьбленням, ніж аналоги для фіксації залізних поверхонь. При цьому для вирішення складальних завдань, пов'язаних з з з'єднанням деталей з модрини, берези, бука та інших твердих порід дерева, бажано застосовувати саморізи по металу. Крім цього, у товарній номенклатурі будівельних магазинів можна знайти модифікації, призначені спеціально для з'єднання

 • синтетичних полімерів;
 • пресованої деревини;
 • м'яких ізоляційних матеріалів.

Початківцю монтажника спеціальні позначення саморізів можуть здатися китайською грамотою. Однак розібратися в даному питанні буде зовсім не важко. Наприклад, позначення 6х80 означає, що діаметр шурупа становить 6 мм, а його довжина - 80 мм. Для визначення довжини вимірюється відрізок з кінцями на вістрі металовироби і торці його головки.

Шуруп конструкционный Спакс

Конструктивні особливості саморізів

Сьогодні немає ніяких проблем з придбанням саморізів для конкретних сортів дерева, металу, пластику і м'яку ізоляцію. Майже для кожного типу будівельних матеріалів в широкому доступі є відповідні саморізи, шурупи, шайби і контргайки.

Мало того, для кожної окремої різновиди каркасних і профільних споруд випускається відразу цілий ряд саморізів. Це дозволяє кожному покупцеві вибрати метиз, повністю відповідний за ціною і якістю.

Крім кольору саморізи відрізняються особливостями нанесення різьблення. У оцинкованих, тобто білих і жовтих метизів, різьблення нанесена часто і під нахилом в 45 градусів. На фосфатовані, тобто чорні саморізи, різьблення може бути нанесена з більш широким кроком і майже без нахилу.

Коли допустима економія на кріпленні

Багато монтажники активно застосовують саме чорні металовироби. Їх не бентежить крихкість даних виробів, так як вони коштують менше оцинкованих аналогів. Додатково до всього при грамотній установці фосфатованої кріплення він не буде піддаватися механічному й корозійного руйнування.

Проте, коли перед будівельником стоїть завдання з'єднати компоненти, які довгий час будуть знаходитися на відкритому повітрі, він повинен вибирати білі або жовті металовироби. Їх цинкове покриття надійно захистить фіксується вузол від мимовільного роз'єднання під впливом вогкості, дощу і снігу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner