Кошик
2677 відгуків
Для замовлень, тел. 0-800-33-03-96 (Безкоштовно по Україні)Зв'язатися з нами

"Метрекс Київ" - Техніка кріплення

0 (800) 33-03-96
Безкоштовно по Україні
+380 (67) 606-36-30
Київстар
+380 (44) 344-21-96
Міський

Металеві хомути - різновиди і застосування

Металеві хомути - різновиди і застосування

Черв'ячний хомут - пристосування, здатне фіксувати і закріплювати труби, шланги. Черв'ячні хомути є кріпильної конструкцією. Їх використовують також для з'єднання еластичних труб, рукавів. Хомути, що володіють більшою потужністю, також використовують і в машинобудуванні.

Різновиди хомутів

Всього можна виділити 4 типи черв'ячних хомутів. Розподіл відбувається відповідно до ГОСТ 29191-89. У ньому вказані особливості цих конструкцій.

Виділяють:

  • стрічковий хомут;
  • дротяний хомут;
  • вузький хомут;
  • силовий хомут;
  • широкий хомут.

Стрічковий хомут використовують тільки в тому випадку, якщо предмети не схильні до вібрації. У разі виникнення вібрацій використовується вузький хомут. Широкий хомут застосовується тільки в разі відсутності високої питомої тиску.

Хомут з ​​зубами на стрічці

Найчастіше купують хомут з ​​зубами на стрічці. Використовують його для закріплення кабелю або труби на стовпі. Його можна застосовувати при високому тиску або вібрації. Насічки, зроблені у вигляді зубів, наносять під кутом безпосередньо на стрічці черв'ячного хомута. Такий хомут відрізняється надійністю і щільним закріпленням.

Перфорованій хомут

Перфорованій хомут Використовують для затягування труб, шлангів. На стрічці такого хомута розташовані спеціальні наскрізні просічкі. Крутний момент у них ставити 15Нм - це особлівість перфорованого хомута. Гвинт хомута затягується викруткою. Діапазон затягування варіюється в межах від 6 до 76мм.

Черв'ячній хомут з ​​Баранчиком (ключем)

Черв'ячній хомут з ​​баранчиком застосовуються досить часто. Викорістовується як в промісловості, так и в побуті. Головною особлівістю є можлівість його застосування без використання будь-яких інструмнтів. Виготовлені такі хомути з нержавіючої сталі. Діаметр варіюється в межах від 10 до 60 мм.

Хомут затяжной с ключом

Матеріали, використовувані для виготовлення хомутів

Всього можна виділити три групи черв'ячних хомутів:

  • хомути, зроблені з нержавіючої сталі;
  • хомути, зроблені з оцинкованого металу;
  • комбіновані хомути (різні елементи зроблені з різних матеріалів).

Хомут нержавеющий А2

Застосування черв'ячних хомутів

Хомути використовують для кріплення кабелів, монтажу різних систем, герметизації з'єднань різних труб, шлангів, рукавів. Однією з основних завдань є саме герметизація.

Виготовлення хомутів

Виготовляються хомути по ГОСТу. Використовують оцинковану вуглецеву сталь з хроматуванням. Виготовляють стрічки методом штампування. Наносять спеціальні просічки, заокруглені краї. Корпус із затяжним болтом роблять урівень з стрічкою. Це дозволяє виключити можливість пошкодження шланга, труби, рукава під час затяжки.

Що з себе являє конструкція?

Перш за все це стрічка з насічками. Також в конструкцію входить гвинт або болт, який використовується для затягування. Гвинт може бути закручений різними викрутками, все залежить від його головки. Найголовніша перевага конструкції - безступінчата поверхню. Саме вона забезпечує герметичність.

Хомут металлический силовой

Вимоги для хомутів

Міцність матеріалу, використовуваного при виготовленні черв'ячних хомутів, повинна бути не менше 40 кгс / мм.

Хомути можуть використовуватися не менше 50 разів з урахуванням збереження його характеристик. Затягування хомута не повинні піддаватися зовнішньому впливу. Не допускається наявність дефектів хомута.

Купити черв'ячний хомут можна у нас на сайті Метрекс.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner